Учасники та інваліди АТО, родини загиблих учасників АТО мають першочергове та позачергове право на отримання всіх видів медичних та оздоровчих послуг.

Обслуговування в закладах охорони здоров’я для учасників АТО

В усіх, без виключення, закладах охорони здоров’я Миколаївської області учасники АТО мають першочергове право на обслуговування. У разі відмови лікаря, або іншого представника медичного персоналу потрібно негайно звернутись до головного лікаря даного закладу. У разі подальшого ігнорування у вирішенні проблеми учасника бойових дій, негайно зателефонувати на “гарячу лінію губернатора” 0800 502 191, та/або в приймальню Департаменту охорони здоров`я Миколаївської ОДА тел. 0512 370 458

Важливо зазначити, що всі послуги учасникам АТО надаються безкоштовно. Однак, в деяких випадках певні дослідження в т.ч. лабораторні (т.з. “аналізи”) можуть бути надані виключно в комерційних установах , тоді такі послуги можуть бути платними, що не протирічить ЗУ.

Увага! учасники АТО мають право на безкоштовне обслідування МРТ (Магнитно-резонансний томограф) в Миколаївській обласній лікарні. Послуга надається безкоштовно, виключно при наявності направлення від лікувального закладу.

Телефон кабінету МРТ —

Медичні заклади Миколаївської області.
Шпиталь ветеранів війни
м. Миколаїв

Безкоштовні ліки для учасників АТО

Кожен учасник АТО має право на отримання безкоштовних ліків. Найменування препаратів закупівля яких може фінансуватись з бюджету регулюється національним переліком основних лікарських засобів (Постанова КМУ від 25 березня 2009 р. № 333)

Порядок отримання безкоштовних ліків:
1. Отримуєте у профільного лікаря рекомендації до прийму ліків
2. Звертаєтесь із вишевказаними рекомендаціями до сімейного лікаря та отримуєте рецепт.
3. Надаєте рецепт, копію посвідчення УБД в аптеку із якою у медичного закладу підписаний договір про надання безкоштовних ліків.

У разі відмови в наданні безкоштовних ліків звертайтесь на “гарячу лінію губернатора” 0800 502 191, або в приймальню Департаменту охорони здоров`я Миколаївської ОДА тел. 0512 370-458

Санаторно — курортне лікування учасників АТО

Путівки на санаторно-курортне лікування надаються в органах соціального захисту населення (т.з. “районий собез”) згідно заяви особи та довідки форми 070 з медичного закладу (будь-якого, що має право надавати такий документ).

Увага! Бажано подавати заяву в органи соціального захисту заздалегідь, а саме на початку року.
Увага! Учасник АТО має право на САМОСТІЙНИЙ вибір санаторно-курортного закладу, який пройшов відповідну сертифікацію. Перелік закладів за посиланням (2018 рік)

Також отримати санаторно — курортне лікування учасник АТО має право за програмою Фонду соціального страхування (для працюючих учасників АТО-ООС). За цією програмою обов’язкова попередня госпіталізація.

Детальніше за телефоном «Гарячої лінії» Фонду 0-800-50-18-92 або в територіальних відділеннях Фонду 

Психологічна реабілітація учасникам АТО

Щорічно державним бюджетом фінансуються програми з психологічної реабілітації учасників АТО — ООС. Для оформлення психологічної реаблітації учаснику Бойових дій потрібно звернутись в орган соціального захисту (т.з. “районий собез”) та написати заяву. До заяви додається довідка про участь в АТО та копія посвідчення УБД, паспорта, ІПН.

Телефон та адреса органу соціального захисту за посиланням:

Зубопротезування та стоматологічні послуги для учасників АТО

Учасники АТО — ООС мають право на позачергове безкоштовне зубопротезування в стоматологічних поліклініках. Увага! Інше стоматологічне обслуговування (пломби, імпланти, коригування зубної полості) для всіх громадян, в т.ч. учасників АТО на платній основі. За бюджетний кошт встановлюють виключно пластикові або металеві протези.