20-ico-1

Військовослужбовці мають право на безоплатну медичну допомогу у військових госпіталях.

23-ico-1

Члени сімей військовослужбовців за відсутності за місцем їх проживання державних або комунальних закладів охорони здоров’я отримують медичну допомогу у військово-медичних закладах охорони здоров’я.

21-ico-1

За відсутності за місцем проходження служби, або за місцем проживання військовослужбовців військово-медичних закладів охорони здоров’я чи відповідних відділень або спеціального медичного обладнання, а також у невідкладних випадках медична допомога надається державними або комунальними закладами охорони здоров’я за рахунок Міністерства оборони України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів.

22-ico-1

Військовослужбовці, які направляються до санаторіїв для продовження лікування на основі висновку ВЛК отримують путівки безкоштовно.

18-ico-1

Якщо військовослужбовець прослужив більше 20 років в ЗСУ, члени сім’ї мають право на медичне обслуговування у військових госпіталях.

24-ico-1

Якщо сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу становить менше трьох прожиткових мінімумів, військовослужбовець та члени його сім’ї мають право 1 раз на рік на пільгові путівки в санаторії МОУ та інших військових формувань.

Порядок звернення за медичною допомогою

19-ico-1

Військовослужбовець повідомляє безпосереднього командира про хворобу.

20-ico-1

Командир зобов’язаний направити військовослужбовця в медпункт.

25-ico-1

Після огляду, лікар (фельдшер) може звільнити від виконання службових обов’язків (максимум на 6 днів, з можливістю продовження терміну звільнення).

УВАГА!

В медпункті частини лікування може тривати до 14 днів (Статут
внутрішньої служби ЗСУ, ст. 259).

Евакуація та лікування у стаціонарі

Поранення

21-ico-1

У разі поранення евакуйовують до найближчого закладу охорони здоров’я. У подальшому потрібно
оформити: направлення від командира в/ч, ідентифікаційні документи, довідку про травму. Якщо військовий здатен пересуватися сам, йому видають проїзні документи до госпіталю і назад.

Госпіталь

20-ico-1

Начальник госпіталя повідомляє командира в/ч про прибуття та стан військовослужбовця. Робить запит на документи, якщо їх не мав при собі поранений. На період лікування військовослужбовець знаходиться на обліку, речовому та грошовому забезпеченні госпіталя. За 5 днів до виписки начальник госпіталя повідомляє командира в/ч. Під час лікування військовослужбовець знаходиться на обліку та продовольчому забезпеченні госпіталя та підпорядковується начальнику госпіталя.

Постанова ВЛК

26-ico-1

Для визначення придатності до подальшої військової служби Військово лікарська комісія (ВЛК) проводиться після завершення лікування при визначеному наслідку (стан здоров’я, коли подальше лікування не призведе до відновлення придатності). У постанові ВЛК зазначається причинний зв’язок між пораненням та участю у бойових діях (необхідно для оформлення одноразової грошової допомоги). При ухиленні від призначеного обстеження, порушення режиму лікування особу може бути виписано з госпіталю без ВЛК. Про відмову в обстеженні повідомляється командир в/ч. Постанова ВЛК чинна протягом 12 місяців після проведення медогляду та повинна бути реалізована негайно.

В/Ч

27-ico-1

Після завершення лікування військовослужбовець зобов’язаний з’явитися у в/ч У подальшому потрібно оформити: направлення від командира в/ч, ідентифікаційні документи, довідку про травму. Начальник госпіталя може видавати проїзний документ для забезпечення проїзду до в/ч Якщо військовий здатен пересуватися сам, йому видають проїзні документи до госпіталю і назад. В разі неможливості пересування, можна направити рапорт з поясненням командиру в/ч та копії медичних документів.

УВАГА!

Після важких поранень лікар може рекомендувати реабілітацію, відпустку, санаторнокурортне лікування, лікування закордоном, протезування.

28-ico-1

4 місяці максимальний строк, який надається для безперервного лікування, включаючи відпустку (12 міс при лікуванні туберкульозу.

29-ico-1

Після спливу 4 місяців обов’язково проводиться медогляд для визначення ступеню придатності до подальшої служби.

30-ico-1

Під час лікування всі витрати на дорогу з в/ч до госпіталю та з госпіталю до в/ч сплачує МОУ.

УВАГА!

В разі продовження лікування понад 4 міс начальник госпіталя повинен оформити клопотання на командира в/ч щодо продовження виплат грошового забезпечення у повному обсязі.