
Військовослужбовці мають право на безоплатну медичну допомогу у військових госпіталях.

Члени сімей військовослужбовців за відсутності за місцем їх проживання державних або комунальних закладів охорони здоров’я отримують медичну допомогу у військово-медичних закладах охорони здоров’я.

За відсутності за місцем проходження служби, або за місцем проживання військовослужбовців військово-медичних закладів охорони здоров’я чи відповідних відділень або спеціального медичного обладнання, а також у невідкладних випадках медична допомога надається державними або комунальними закладами охорони здоров’я за рахунок Міністерства оборони України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів.

Військовослужбовці, які направляються до санаторіїв для продовження лікування на основі висновку ВЛК отримують путівки безкоштовно.

Якщо військовослужбовець прослужив більше 20 років в ЗСУ, члени сім’ї мають право на медичне обслуговування у військових госпіталях.

Якщо сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу становить менше трьох прожиткових мінімумів, військовослужбовець та члени його сім’ї мають право 1 раз на рік на пільгові путівки в санаторії МОУ та інших військових формувань.
Порядок звернення за медичною допомогою

Військовослужбовець повідомляє безпосереднього командира про хворобу.

Командир зобов’язаний направити військовослужбовця в медпункт.

Після огляду, лікар (фельдшер) може звільнити від виконання службових обов’язків (максимум на 6 днів, з можливістю продовження терміну звільнення).
УВАГА!
В медпункті частини лікування може тривати до 14 днів (Статут
внутрішньої служби ЗСУ, ст. 259).
Евакуація та лікування у стаціонарі
Поранення

У разі поранення евакуйовують до найближчого закладу охорони здоров’я. У подальшому потрібно
оформити: направлення від командира в/ч, ідентифікаційні документи, довідку про травму. Якщо військовий здатен пересуватися сам, йому видають проїзні документи до госпіталю і назад.
Госпіталь

Начальник госпіталя повідомляє командира в/ч про прибуття та стан військовослужбовця. Робить запит на документи, якщо їх не мав при собі поранений. На період лікування військовослужбовець знаходиться на обліку, речовому та грошовому забезпеченні госпіталя. За 5 днів до виписки начальник госпіталя повідомляє командира в/ч. Під час лікування військовослужбовець знаходиться на обліку та продовольчому забезпеченні госпіталя та підпорядковується начальнику госпіталя.
Постанова ВЛК

Для визначення придатності до подальшої військової служби Військово лікарська комісія (ВЛК) проводиться після завершення лікування при визначеному наслідку (стан здоров’я, коли подальше лікування не призведе до відновлення придатності). У постанові ВЛК зазначається причинний зв’язок між пораненням та участю у бойових діях (необхідно для оформлення одноразової грошової допомоги). При ухиленні від призначеного обстеження, порушення режиму лікування особу може бути виписано з госпіталю без ВЛК. Про відмову в обстеженні повідомляється командир в/ч. Постанова ВЛК чинна протягом 12 місяців після проведення медогляду та повинна бути реалізована негайно.
В/Ч

Після завершення лікування військовослужбовець зобов’язаний з’явитися у в/ч У подальшому потрібно оформити: направлення від командира в/ч, ідентифікаційні документи, довідку про травму. Начальник госпіталя може видавати проїзний документ для забезпечення проїзду до в/ч Якщо військовий здатен пересуватися сам, йому видають проїзні документи до госпіталю і назад. В разі неможливості пересування, можна направити рапорт з поясненням командиру в/ч та копії медичних документів.
УВАГА!
Після важких поранень лікар може рекомендувати реабілітацію, відпустку, санаторнокурортне лікування, лікування закордоном, протезування.

4 місяці максимальний строк, який надається для безперервного лікування, включаючи відпустку (12 міс при лікуванні туберкульозу.

Після спливу 4 місяців обов’язково проводиться медогляд для визначення ступеню придатності до подальшої служби.

Під час лікування всі витрати на дорогу з в/ч до госпіталю та з госпіталю до в/ч сплачує МОУ.
УВАГА!
В разі продовження лікування понад 4 міс начальник госпіталя повинен оформити клопотання на командира в/ч щодо продовження виплат грошового забезпечення у повному обсязі.