Клімов Роман Робертович

 у розділі Дошка пам`яті

Клімов Роман Робертович «Штик»
30.06.1989 р. — 02.02.2017 р.
Старший солдат Збройних сил України, учасник війни на сході України, снайпер, кулеметник (72-га ОМБр).

Народився 1989 року в місті Миколаїв. Батько помер, коли Роману було 10 років, і мати, працюючи начальником караулу заводу «Зоря» — «Машпроект», одна виховувала двох дітей. Після закінчення 9-го класу вступив до Миколаївського професійного машинобудівного ліцею та одночасно навчався у вечірній школі. Закінчив ліцей у 2006 році, здобувши професію верстатника широкого профілю — оператора верстатів з програмним керуванням. З дитинства мріяв стати військовим, але через проблеми зі здоров’ям його навіть на строкову службу не взяли. Працював токарем на заводі ДП «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря» — «Машпроект», згодом перейшов на Миколаївський бронетанковий завод. З 18 років займався спортивною стрільбою, мав диплом снайпера, ще до війни брав участь у багатьох змаганнях зі стрільби та виграв 5 призових гвинтівок. Захоплювався бігом, навіть уже в зоні АТО, в районі Волновахи, бігав вздовж лісосмуг по 10 кілометрів.

Близько року жив у Росії, проте коли почалися події в Криму, повернувся в Україну. У червні 2014 добровольцем прийшов до військкомату, відразу ж підписав контракт до закінчення особливого періоду. Був зарахований на посаду снайпера в 3-й батальйон 72-ї окремої механізованої бригади. З вересня 2014 брав участь у боях бригади в районі Волновахи, зокрема, біля Богданівки. Противник вів, в основному, артилерійський та мінометний вогонь, тож Роман зі снайперів перейшов в навідники БМП. 10 серпня 2015, під час бою під Білою Кам’янкою втратив друга і бойового побратима Євгена Ровного, який був йому як батько, втрату переживав дуже болісно, попросив про переведення на іншу позицію. В квітні 2016 переведений у 2-гу роту 1-го батальйону, який саме реформувався і виїжджав на міжнародні навчання Repid Trident («Швидкий тризуб») на Яворівський полігон. З жовтня 2016 воював у промзоні Авдіївки, був поранений, після лікування повернувся на фронт.
https://uk.wikipedia.org/wiki/КлімовРоманРобертович

Загинув 2 лютого 2017 року близько 14.00 від осколкових поранень під час обстрілу в районі міста Авдіївка (Донецька область). По смерті залишились мати та старша сестра. У Миколаєві на території школи № 14, де навчався Роман Клімов, встановлено меморіальну дошку.
https://mkrada.gov.ua/news/13336.html?fbclid=IwAR30iJcy4pfYHuEtpyk1KYqxveDJE0AxD_qgrQgFjs7FuA9lzB4XGSxLyjs

Нагороди:
Орден «За мужність» III ступеня, — «за особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» (08.02.2017, посмертно).
Відзнака НГШ Нагрудний знак «За взірцевість у військовій службі» III ступеня (10.01.2017).
Почесна відзнака Медаль «За оборону Волновахи».
Знак народної пошани (ВО «Країна») — Медаль «За відвагу».

Схожі статті