Захист Бузького Гарду

 у розділі Новини

21 квітня, ГО «Асоціація учасників та інвалідів АТО» та «Національний корпус Миколаїв» організували акцію по протидії підняття рівня Олександрівського водосховища, до акції приєднались: Ветеранське Братерство Миколаївщини, Рух ветеранів Миколаївщини, Миколаївська Варта, Асоціація учасників АТО Одещини, ветеранські спілки Вознесенська, Южноукраїнська, Доманівки, Первомайська. Ветерани та націоналісти особливо підкреслили своє категоричне неспрйиняття затоплення пам’ятки культури національного значення — Бузького гарду.
Ексзаступник міністра у справах ветеранів України — Олександр Терещенко, голова штабу опору затопленню Бузького Гарду — Кравець Олег та кавалер відзнаки «За пролиту кров» 1 ступнею — Олександр Кротик прикували себе ланцюгами на острові Гардовий і зробили спільну заяву про те, що дадуть затопити Національний парк тільки разом з ними. Позицію ветеранів підтримав Уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Свириденко Вадим.
Між іншим, на акції, думку підприємства, яке взяло на себе відповідальність за контроль Олександрівського водосховища, висловив начальник управління капітального будівництва Енергоатому — Павел Вірич. Він сказав, що підняття рівня водосховища не планується і до участі у громадських слуханнях вони готові, і за змінами у законодавстві вони майже встигають, і з Міністерством екології співпрацюють.
Хочемо зазначити, що Буго-Гардівська паланка, окрім іншого, має історичну, культурну, екологічну та дозвіллєву цінність. Також, про деякі цінності, працівникам Енергоатому під час співу національного гімну, особо зауважили представники ветеранської та патріотичної спільноти Миколаївщини, яки стали на захист Бузького Гарду. Акцію підтримали і місцеві мешканці.
ГО «Асоціація учасників та інвалідів АТО» продовжує тримати питання збереження Бугського Гарду на контролі.

Схожі статті