Міська рада Миколаєва звернеться до Президента щодо закону про колаборантів 

 у розділі Новини

Проукраїнські сили у Миколаєві підштовхнули місцеву владу ухвалити рішення про звернення до Володимира Зеленського, уряду та парламенту щодо  розроблення та прийняття Закону України «Про колабораціонізм». За необхідне рішення проголосували 30 депутатів міськради.

Ініціатива та активний тиск представників Асоціації учасників та інвалідів АТО, Ветеранського братерства та Національного Корпусу посприяли тому, що Миколаївська міська рада ухвалила рішення про звернення до Верховної Ради, Президента України та Кабінету міністрів щодо необхідності щодо розроблення та прийняття Закону України «Про колабораціонізм». За відповідне рішення проголосували 30 депутатів. В повному складі фракції «Європейська Солідарність», «Слуга Народу», «Пропозиція» та «Наш Край».

Текст звернення:

«Звернення депутатів Миколаївської міської ради VIII скликання до Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України щодо розробки та прийняття Закону України «Про колабораціонізм».

Збройна агресія Російської Федерації проти України триває з 20 лютого 2014 року. Вона призвела до численних людських жертв як серед військовослужбовців та правоохоронців, так і серед цивільного населення, окупації Автономної Республіки Крим і частини Донецької та Луганської областей, значних економічних втрат для нашої країни. Статус РФ як країни-агресора закріплений Законом України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях».

У той же час, деякі громадяни України та юридичні особи сприяли чи продовжують сприяти РФ у здійсненні агресивних дій, розгортанні збройного конфлікту проти України, включаючи підтримку збройних формувань та окупаційних адміністрацій держави-агресора та інші дії, які кваліфікуються як колабораціонізм.

Більше того, наразі особи, причетні до колабораціонізму, продовжують займати або претендувати на високі посади в державі, впливати на формування державної політики чи інформаційного простору України, що є неприпустимим в умовах продовження збройної агресії та ведення бойових дій. Колабораціонізм як явище підриває національну безпеку України та становить безпосередню загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності, конституційному ладу та іншим національним інтересам України, тому повинен нести відповідальність, встановлену законом.

Враховуючи вищевикладене, виходячи з інтересів жителів Миколаївської області та України в цілому, ми, депутати Миколаївської міської ради VIII скликання, вимагаємо вжити заходів щодо якнайшвидшого розроблення та прийняття Закону України «Про колабораціонізм», – йдеться у зверненні.

Така подія є важливою для нашого міста та прикладом для всієї України. До того ж Миколаїв став першим обласним центром, який зробив подібний заклик.

Нагадуємо, що приводом для заклику стали дії депутата від «ОПЗЖ» Максима Невінчанного, який 31 грудня 2020 року розмістив на своїй сторінці у Facebook скріншот новорічного привітання Президента Російської Федерації.

           

Схожі статті